Zapraszamy do naszego poradnika

Przygotowaliśmy cenne porady przydatne podczas prac przy instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Brodzikowe zestawy odpływowe

Syfon brodzikowy – bez niego żadna kabina prysznicowa nie spełniałaby swojej funkcji. Syfon brodzikowy może zaspokajać oczekiwania klientów pod wieloma względami, walorów użytkowych, estetycznych, funkcjonalnych, więc poszukujemy odpowiedzi. Czy ma być tym najprostszym, najtańszym, spełniającym podstawowe funkcje syfonu? Estetycznym? A może ważna jest długotrwała funkcjonalność, poprzez możliwość czyszczenia od góry, bez konieczności rozkręcania całego syfonu zamontowanego już pod brodzikiem prysznicowym? A może takim, który zamykamy dodatkowo za pomocą mechanizmu tzw. „klik-klak”?

przejdź do poradnika

MAC przyłącza

McAlpine jest jedynym producentem w Europie, który przyłącza do WC wykonuje z materiału EVA (oktan etylenowo-winylowy). Produkty MAC charakteryzują się wytrzymałością temperatury od -55 do +105 stopni Celsjusza.

przejdź do poradnika

Umywalkowe zestawy odpływowe

McAlpine to jedna z niewielu firm, która może poszczycić się tak szeroką gamą odpływów umywalkowych. W ofercie naszej posiadamy syfony butelkowe i rurowe, wykonane zarówno z tworzywa jak i mosiądzu. Prawdziwym rarytasem w naszej ofercie są odpływy mosiężne dekoracyjne, specjalnie stworzone dla rożnych rozmiarów umywalek, a także wymagań związanych z kolorystyką elementów wykończenia łazienki.

przejdź do poradnika

Wannowe zestawy odpływowe

Jedną z najczęściej spotykanych „awarii” w łazience jest niedrożny odpływ wody z wanny. Dzięki rozwiązaniom McAlpine ułatwiamy użytkownikom wybór syfonu wannowego, a także pokazujemy różnorodność rozwiązań.

przejdź do poradnika

Odpływy punktowe i liniowe GAMMA

Nasadka odpływu wykonana jest ze stali nierdzewnej z fakturą Stali Szczotkowanej. Odwracalna nasadka odpływu umożliwia montaż płytek ceramicznych grubości do 8mm. Istnieje możliwość nastawu wysokości ramki odpływu do płytek ceramicznych o maksymalnej grubości 16mm.

przejdź do poradnika

Odpływy linowe OMEGAslim

OMEGAslim to innowacyjne rozwiązanie łączące nowoczesny, wąski kształt odpływu z zachowaniem dużej pojemności rynny. Wykonane są ze stali nierdzewnej, z wykończeniem faktury stali szczotkowanej lub w połysku.

przejdź do poradnika

Zawory napowietrzające

Nieprzyjemny zapach, głośne bulgotanie podczas spuszczania wody, wysysanie wody z syfonów, a co za tym idzie wydostawanie się szkodliwych dla zdrowia gazów z instalacji do pomieszczeń, odkładanie się nieczystości, powolny odpływ ścieków, to tylko niektóre objawy nieprawidłowego napowietrzenia systemów kanalizacyjnych…

przejdź do poradnika